.....

تبلیغات

3 ddba8a90-38fb-4acd-a711-50a50a7dfbad

گذشته، حال و آينده

اين مقاله به بررسي دستاوردهاي مهمي مي پردازد كه در زمينه توسعه رهبري (Leadership Management) صورت گرفته است. در دو دهه گذشته اين دستاوردها شامل ازدياد شيوه هاي توسعه مديريت و هماهنگي بين مديريت و كاركنان بوده است. اعتقاد به اينكه رهبري فراتر از مديريت است هر روزه محبوبيت بيشتري پيدا مي كند و باعث مي شود مطالعات بيشتري بر روي صلاحيتهاي رهبري و مشكلات پيرامون عدم هماهنگي در امور كاري و زندگي تمركز داشته باشند.

در آينده به پيشرفتهايي در زمينه جهاني سازي، تكنولوژي و بازدهي سرمايه گذاري (ROI) و روشهاي جديد تفكر در مورد رهبري و توسعه آن خواهيم رسيد.

 

Gina Hernez-Broome, Richard L. Hughes, Center for Creative Leadership

 

طرح ريزي در زمينه منابع انساني

با نگاهي به گذشته و وضعيت رهبري و توسعه آن در طول 20 سال اخير، متعجب از اين خواهيم شد كه بيش از يك دهه از زماني نگذشته است كه نشريه HRP براي اولين بار مقاله اي با عنوان ”رهبري“ منتشر ساخت. بايد اين نكته را خاطر نشان سازيم كه امروزه توسعه رهبري تبديل به يكي از پنج دانش كليدي در HRP شده است. دو دهه گذشته شاهد توجه سيل آسا به سمت توسعه رهبري در سازمانها بوده اند. بعضي از موضوعات ارزشمند و پيشرفتهايي كه در اين زمينه صورت گرفته است را مي توانيم در دو دسته زير جستجو كنيم:

1. ازدياد روشهاي توسعه رهبري

2. اهميت هماهنگي عاطفي رهبر و تأثيري كه روي ديگران دارد.

 ازدياد روشهاي توسعه رهبري

يكي از دستاوردهاي مهم و مشخص در طول 20 سال گذشته را مي توان به شناسايي و پي بردن به توانايي تجارب بدست آمده در اين زمينه نسبت داد. براي مدتهاي طولاني، كلاسهاي رهبري و آموزشهاي مربوط به آن، اصلي ترين شيوه توسعه رهبري بوده است كه اكنون به تكامل خود نزديك شده است. در اين راستا فعاليتها و دوره هاي آموزشي متنوعي وجود دارد.

آموزش كلاسي را نبايد تنها قسمت توسعه رهبري و نوآوري در اين زمينه دانست و ممكن است از كمترين اهميت در تقابل با شيوه هاي ديگر بهره مند باشد. در حاليكه آموزش را مي توان يكي از عناصر ضروري توسعه رهبري دانست، ولي بعد تجاري اين توسعه به نظر مي رسد كه تأثيري عميق تر و بيشتر دارند. اين مسئله را مي توان هنگامي كه آنها را با كارها و تمرينات شخصي آميخته مي كنيم، مشاهده كنيم. فعاليتهايي همانند مربي گري، مرشدي، يادگيري عمل و بازخورد 360 درجه اي عناصر كليدي در زمينه توسعه رهبري هستند كه به صورت روز افزوني توجه را به سوي خود جلب مي كنند.

براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
درباره : مقالات , مدیریت ,نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
برچسب ها : رهبري،توسعه رهبري،طرح ريزي در زمينه منابع انساني،توسعه رهبري در محيط كار،مدیریت،يادگيري عمل، يكپارچگي رهبران،نقش تكنولوژي،جهاني سازي،نقش صلاحيتها ، ,
بازدید : 684
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 زمان : 22:56 | نویسنده : داوودقادرزاده | نظرات (0)
.....

ارسال نظر برای این مطلب


کد امنیتی رفرش
تبلیغات

نهمین کنفرانس بین المللی نقد و واکاوی مدیریت در هزاره سوم

جستجو

کدهای اختصاصی
پشتیبانی
  • صفحه اصلی
  • عکس فانتزی
  • گالری عکس
  • اس ام اس
  • تبلیغات
  • تماس با ما
  • فروشگاه
  • انجمن
  • کلیه حقوق مادی و معنوی و قالب برای کتابخانه مجازی جهان نوین محفوظ میباشد .